Ana Sayfa Gündem 4 Mayıs 2023 122 Görüntüleme

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Anadolu’daki Birliğimiz Sembolü Konya Türkiye Yüzyılı’nın da Teminatı Olacaktır”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da Karapınar Güneş Güç Santrali, Bozkır Barajı ve Abdülhamid Han Caddesi ile birlikte 74 kalem eser, hizmet ve projenin resmi açılışını gerçekleştirdi. Kılıçarslan Meydanı’nda 140 binden fazla Konyalıya seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Konya ile çıktık yola, Konya ile geldik bugüne ve bu sevmemiz, bu aşkımız, motamot devam ediyor. 

Vefanın kenti Konya. Dayanışmanın kenti Konya. Ulusal iradenin kenti Konya. Dünyada eşi bulunmayan Konya” dedi.  “Konya’nın ‘hayır’ dediğinden hayır gelmez. Konya’nın ‘evet’ dediğine de Allah’ın müsaadesiyle şer bulaşmaz. İnşallah Konya, Anadolu’daki varlığımızın, birliğimizin, dirliğimizin sembolü olduğu üzere Türkiye Yüzyılı’nın da teminatı olacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin ve Konya’daki ilçe belediyelerinin zelzele sonrası Hatay’da gurur verici çalışmalara imza attığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Depremde en çok yıkıma uğrayan Hatay’ı Konya’ya zimmetledik. Muhalefetin tüm belediyelerinin yaptıklarını terazinin bir kefesine koyun, Konya’mızın bölgeye verdiği hizmetleri de öbür kefesine koyun.

Hepsinde de Konya çok daha ağır basacaktır. Konya Büyükşehir Belediye Lideri bilhassa yattı kalktı orayı takip etti. Belediyelerimiz muhalefete ders verdi. Nasıl hizmet edilir öğrettiler. Konya, gönül belediyeciliğinin ne demek olduğunu tüm Türkiye’ye bir sefer daha gösterdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya’da Karapınar Güneş Güç Santrali, Bozkır Barajı ve Abdülhamid Han Caddesi ile birlikte 74 kalem eser, hizmet ve projenin resmi açılışını gerçekleştirdi.

Kılıçarslan Meydanı’nda 140 binden fazla Konyalının coşkulu iştirakiyle düzenlenen programda konuşan Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya’nın her zamanki üzere tarihi bir gün yaşadığını tabir etti. Lider Altay, “Cumhurbaşkanı’mızın Konya’ya sevgisini biliyoruz. Her seferinde İstanbul’da yaşamasaydım Konya’da yaşardım diyor. Bu meydan da Konya’nın Cumhurbaşkanımıza sevgisini gösteriyor. Mükemmelsin Konya. Allah nazarlardan saklasın” dedi.

“KONYA HER VAKİT ÖNCÜ VE LİDER OLMAYA DEVAM EDECEK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Konya’ya her gelişinde muştularla geldiğine dikkat çeken Lider Altay, “Bugün de onlarca tesisin açılışını gerçekleştireceğiz. Yalnızca Konya Büyükşehir Belediye’mizin açılışlarının toplam bedeli 1 buçuk milyar lira. Biz eser siyaseti yapıyoruz, biz vatandaşımızın eksiklerini çözmek için gece gündüz demeden çalışıyoruz, çaba ediyoruz.

Siz bizim ardımızda olduğunuz sürece bizim yapamayacağımız şey yok. Konya her vakit öncü ve başkan olmaya devam edecek. Biz ne yaparsak yapalım 25 saat çalışsak, 8 gün çalışsak, yılı 700 güne çıkartarak çalışsak sizin dayanağınızın karşılığını ödeyemeyiz. Allah sizlerden razı olsun” diye konuştu.

“CUMHURBAŞKANIMIZIN VERDİĞİ GAYE DOĞRULTUSUNDA BU HİZMETLER SUNULUYOR”

Konya Valisi Vahdettin Özkan, “Konyalı insanımızın hayat kalitesinin artırılması için ne yapılması gerekiyorsa devletimiz, hükümetimiz tarafından sizlerin hizmetine çok hoş biçimde sunuluyor. Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu gaye doğrultusunda bütün kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklarımız, belediyelerimiz bu istikamette bu gayenin altını doldurmak üzere bu hizmetleri sizlere sunmaktadır” diye konuştu.

“DEVRİM NİTELİĞİNDEKİ YENİLİKLERLE KONYA KAT KAT GÜZELLEŞTİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sayın Cumhurbaşkanımızı ağırlamak üzere bugün toplandığımız bu meydan, deryalar büyüklüğündeki memleket sevdamızdan bir kare. Siz sevda sahipleri, sevda dolu meydana beğenilen geldiniz. Bu sevda, daha da büyük olsun. Konya’mız son 20 yılda büyük atılımlar gerçekleştirdi. Endüstriden eğitime, turizmden sıhhate her alanda öne çıktı. 20 yılda yaşanan ihtilal niteliğindeki yeniliklerle Konya, kat kat güzelleşti. Türkiye olarak son 20 yılımız yenilik yıllarıdır, atılım yıllarıdır. Sıhhatte dönüşümü muvaffakiyetle hayata geçirdik. Tüm vatandaşlarımızı eşit şartlarda ve en yüksek konforda sıhhat hizmetiyle buluşturduk. Toplumsal güvenlik ihtilalini yaptık. Ülkeyi sıhhat ve sıhhat yurdu yapma yolunu seçtik. Sıhhat tesislerimize daima yenilerini ekledik. Konya’mızda geçen hafta 83 yeni sıhhat tesisimizin açılışını yaptık. Konya, bugün sayıları 21’e ulaşan kent hastanelerinden birine en erken kavuşan büyükşehirlerimizden biri oldu. Yalnızca Konya Kent Hastanesi’nde bin 250 yatak kapasitemiz var. Bu hastanemizde bir iş gününde hizmet alanların sayısı yaklaşık 6 bindir. Bu hastanemizde 2022 yılında yapılan toplam muayene sayısı ise yaklaşık 2 milyondur. Yeniden 2022 yılında yapılan ameliyat sayısı ise 100 bindir. Takdir edersiniz ki bunlar muazzam sayılar. Bu hizmetlerin gerisindeki irade ‘şehir hastaneleri en büyük hayalimdir’ diyen Cumhurbaşkanımızdır” açıklamasını yaptı.

“DÜNYADA EŞİ BULUNMAYAN KONYA, SENİ HASRETLE SELAMLIYORUM”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise sahneye çıktığında meydandaki coşku doruğa çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Konya ile çıktık yola, Konya ile geldik bugüne ve bu sevmemiz, bu aşkımız, motamot devam ediyor. Konya, vefanın kenti Konya. Dayanışmanın kenti Konya. Ulusal iradenin kenti Konya. Dünyada eşi bulunmayan Konya. Seni bir defa daha hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Başşehirler başşehri Konya’yı, Mevlana Hazretleri’nin kenti Konya’yı, erenlerin, velilerin, Hakk aşkıyla yanan gönüllerin kenti Konya’yı bugün bir sefer daha hürmetle, muhabbetle selamlıyorum” kelamlarıyla konuşmasına başladı.

 “14 MAYIS’TA TEKRAR DESTAN YAZMAYA HAZIRLANAN BİR KONYA GÖRÜYORUM”

Konya’da Kılıçarslan Meydanı’nda toplanan coşkulu kabalığın resmi sayısının 140 bin olduğunu paylaşan Erdoğan şöyle devam etti: “Hamdolsun. Bu ne aşktır yarabbi. Bu ne aşk. Aşık olursan karşılığını da bulursun. Konya’nın gözlerinin ışıltısına meftun olduğum gençlerini, eli nasırlı çalışkan çiftçilerini, ihracat ve istihdam rekoru kıran sanayicilerini, Konyalı olmanın tüm asaletini üzerinde taşıyan hanım kardeşlerimi bugün bir sefer daha hürmetle selamlıyorum. Şair ne hoş söylüyor: ‘Batmayan güneşe benzeri Hakk’a sevdası Konya’nın. Erenlerin davasıdır kaygısı, davası Konya’nın. Toprağında ekin üzere ilim, irfan başaklanır. Cahilleri kamil eder, suyu havası Konya’nın. Konevi’den Mevlana’dan birçok evliyadan pirden nasip alır gece gündüz bay-ü gedası Konya’nın. Hanlar, hakanlar doğuran kutlu anneler kentidir. Yüzyıllara, bin yıllara sığmaz düşü Konya’nın.’ Rabbime bizleri bir defa daha Konya’yla kavuşturduğu için hamd ediyorum. Sevdası da davası da düşü da hak ve hakikat olan Konya’nın siz hoş insanlarıyla birlikte olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Maşallah tekrar meydanlara sığmayan bir Konya görüyorum karşımda. 14 Mayıs’ta yeniden destan yazmaya hazırlanan bir Konya görüyorum. Bu meydanda iradesine, istikbaline ve 21 yıllık kazanımlarına sahip çıkan bir Konya görüyorum.”

“KONYA’NIN ‘HAYIR’ DEDİĞİNDEN HAYIR GELMEZ”

“Konya, 14 Mayıs’ta durmak yok yola devam diyor muyuz? Hakikat adımlarla yola devam diyor muyuz? Türkiye Yüzyılı için çabucak artık diyor muyuz?” sorularına alandakilerin daima bir ağızdan verdiği “evet” cevabının akabinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Selçuklu’nun başşehri Konya’ya da bu yakışır. Sadreddin Konevi üzere, Hazreti Mevlana üzere, Şems-i Tebrizi üzere toprağını batmayan güneşlerin şereflendirdiği Konya’ya işte bu yakışır. Her bucağında ilmin, irfanın, bilgeliğin uzunluk verdiği, merhum Erbakan hocamızın kenti Konya’ya elbette bu yakışır. Rabbim sizlerden razı olsun. Konya’nın ‘hayır’ dediğinden hayır gelmez. Konya’nın ‘evet’ dediğine de Allah’ın müsaadesiyle şer bulaşmaz. İnşallah Konya, Anadolu’daki varlığımızın, birliğimizin, dirliğimizin sembolü olduğu üzere Türkiye Yüzyılı’nın da teminatı olacaktır” sözlerini kullandı.

“KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ HATAY’DA GURUR VERİCİ ÇALIŞMALARA İMZA ATTI”

Türkiye’nin 6 Şubat’ta asrın en büyük doğal afetlerinden birini yaşadığını, bilhassa 7,6 büyüklüğündeki Elbistan zelzelesinin Konya’da da önemli biçimde hissedildiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Depremin haberini alır almaz devletimizin tüm kurumlarıyla birlikte belediyelerimizi de harekete geçirdik. Artık burada bilhassa bir şeyi söylemek istiyorum. Konya Büyükşehir Belediye’miz ile ilçe belediyelerimizin gruplarını hızla komşu vilayetlere sevk ettik. Sarsıntıda en çok yıkıma uğrayan Hatay’ı Konya’ya zimmetledik. Konyalı belediyelerimiz hakikaten gurur verici çalışmalara imza attılar. Alt yapıdan üstyapıya, aşevlerinden çadır ve konteyner kent kurulumuna kadar her gereksinimlerinde depremzedelerin yanında oldular. Muhalefetin tüm belediyelerinin yaptıklarını terazinin bir kefesine koyun, Konya’mızın bölgeye verdiği hizmetleri de başka kefesine koyun. Hepsinde de Konya, çok daha ağır basacaktır. Konya Büyükşehir Belediye Lideri bilhassa yattı kalktı orayı takip etti. Belediyelerimiz muhalefete ders verdi. Nasıl hizmet edilir öğrettiler. Konya, gönül belediyeciliğinin ne demek olduğunu tüm Türkiye’ye bir kere daha gösterdi. Buradan gösteri ve reklam yerine yaraları sarmanın peşinde koşan tüm belediyelerimizi tebrik ediyorum. Konya halkına da afetzedelerimize şefkatle sahip çıktıkları için milletim ismine teşekkür ediyorum. İnşallah el birliğiyle, gönül birliği içerisinde sarsıntı bölgesini en kısa müddette ayağa kaldıracağız” tabirlerine yer verdi.

PETROLLE İLGİLİ YENİ MUŞTUYU KONYA’DAN VERDİ

“Her seçim öncesinde gaz buluyorlar palavrasını nasıl Karadeniz gazıyla boşa çıkardıysak güç atılımlarımıza kara çalanları da yeni muştularla hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özellikle petrol konusunda etrafına bakıp da iç geçiren milletimizin bir asırlık hasretini dindirmekte kararlıyız. Daha evvel petrol yok diyerek üzerine beton dökülen kuyulardan, terör nedeniyle terk edilmek zorunda kalınan bölgelerden hamd olsun artık petrol üretmeye başladık. Dünyada karada yapılan en büyük 10 keşiften birini geçen sene Türkiye olarak biz gerçekleştirdik. Ülkemizin 5-6 yıl evvel yaklaşık 40 bin varil olan günlük üretimi, 2 kat artışla nereye ulaştı biliyor musunuz? Günlük 80 bin varile ulaştı. Artık sizlerle yeni bir muştuyu daha paylaşmak istiyorum. Cudi, Gabar’da günlük, 100 bin varil üretim kapasiteye sahip petrol bulduk. Bu ne demek biliyor musunuz ey teröristler. İşte sizi o petrol kuyularına gömeceğiz. Cizre’ye 20 kilometre aralıktaki bu petrol rezervi çok yüksek kaliteye sahip. Yerin 2.600 metre derinliğinde bulduğumuz petrolü bölgede açacağımız 100 kuyu ile 100 bin varillik üretim kapasitesine çıkartabileceğiz. Birinci kuyudan aldığımız petrolü şimdiden işlenmek üzere rafinerilere sevk etmeye başladık. Günlük tüketimimizin 10’da birini tek başına karşılayacak bu petrol rezervinin ülkemizin ve milletimizin hayrına olacağına kuşku var mı? Yok. Tıpkı bölgeden yeni muştular de bekliyoruz” diye konuştu.

“KONYA’YA SON 21 YILDA 168 MİLYAR LİRALIK KAMU YATIRIMI YAPTIK”

Konyalının yüreğinden kopan bir “Allah razı olsun” niyazına dünyadaki hiçbir şeyi değişmeyeceklerini lisana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu hassasiyetle gece gündüz demeden tam 21 yıldır Konya ile birlikte tüm Türkiye’ye aşk ile hizmet ediyoruz. Konya’ya son 21 yılda 168 milyar liralık kamu yatırımı yaptık” diyerek hayata geçirilen yatırımları anlattı.

KONYA’YA BEDEL KATACAK YATIRIMLARIN AÇILIŞLARI YAPILDI

Konuşmaların akabinde Konya’ya kazandırılan yeni yapıtların toplu açılışı gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan birinci olarak Karapınar’da Güç ve Doğal Kaynakları Bakanı Fatih Dönmez’e bağlanarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş güç santralinin açılışını yaptı. Akabinde AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Sorgun’a bağlanan Erdoğan, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan Beyhekim Caddesi ile Beyşehir Yolu’nu birbirine bağlayan 14,5 kilometre uzunluğundaki Abdülhamid Han Caddesi’nin açılışını yaptı.

Konya Ovası Projesi (KOP) kapsamında kente kazandırılan değerli yatırımlardan olan Bozkır Barajı ile birlikte 74 kalem yapıtın resmi açılışları program kapsamında yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış programının akabinde Konya Büyükşehir Be

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

hack forum warez script hacker sitesi gaziantep escort bayan gaziantep escort
escort izmit muğla escort hack forum babilbet bahis forum bahis forumu onwin fethiye escort casino siteleri deneme bonusu veren siteler bahis siteleri en güvenilir slot siteleri hack forum warez forum hack forum warez forum hack forum warez forum deneme bonusu deneme bonusu